Фахівець БДМУ відвідала тренінг щодо впровадження Міжнародної класифікації ІСРС-2

Наприкінці травня у Києві Міністерством охорони здоров’я України спільно з World Health Organization Ukraine та Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва було проведено тренінг для тренерів щодо впровадження Міжнародної класифікації ІСРС-2 (International Classification of Primary Care, Second edition) в Україні.

Чернівецьку область на тренінгу представляла доцент кафедри сімейної медицини БДМУ, кандидат медичних наук Оксана Петринич. Більше 50 сімейних лікарів з усіх регіонів України опановували нову класифікацію, вчилися кодувати причини звернень пацієнтів, розглядаючи конкретні клінічні випадки та мали змогу на практиці використати ІСРС-2 за допомогою симуляційної навчальної онлайн-програми.

Викладачами тренінгу були професор Ян де Мееснеер, Голова Департаменту сімейної та первинної медицини (Університет м. Гент, Бельгія), а також професор Кеес ван Бовен, Старший дослідник у Департаменті первинної допомоги та допомоги в громадах (Медичний центр Університету Радбоу, Нідерланди).

Класифікацію ІСРС-2 розробила Всесвітня організація сімейних лікарів, яка об’єднує понад 500 тисяч сімейних лікарів зі всього світу. Успішне повне або часткове впровадження системи Міжнародної класифікації ПМД пройшло у 40 країнах світу. На сьогодні близько 250 тисяч сімейних лікарів використовують у своїй практиці ІСРС-2. ICPC-2 – це система, що дозволяє кодувати причину кожного окремого звернення пацієнта до лікаря. Це єдина система, яка дає змогу класифікувати не лише хвороби, але й симптоми. В основі класифікації лежить візит пацієнта до лікаря. Це базова одиниця обліку роботи сімейного лікаря, яка в ICPC-2 складається з трьох основних частин: причини звернення пацієнта до лікаря (найчастіше це певні скарги, консультації щодо підтримки здоров’я чи оцінка результатів аналізів), діагноз (як бачить проблему сімейний лікар) та конкретні дії (що необхідно зробити у певній ситуації).